/images/a_03.gif
Infocentrum Slaný
Pro Občany - Typy na kulturu, sport a vše zajímavé. Tipy pro pestřejší každodenní život ve městě SLANÝ Pro turisty - Vše o městě SLANÝ, jeho historii, památkách i dnešní podobě. Tipy na výlety do okolí. O infocentru - Kdy a kde nás můžete ve Slaném navštívit. Co vše zajímavého si do nás můžete odnést.
Infocentrum Slaný

Informační server
města Slaný a regionu
Přemyslovské střední Čechy

Ilustace Jiřiny Lockerové z knihy Panovníci českých zemí - Nakladatelství Fragment
Sladký víkend ve Slaném Přehled akcí Fotogalerie Turistické cíle Ubytování Sbírka slánek Virtuální prohlídkaAnketa
Infocentrum Slaný na Facebooku
Info

Infocentrum Slaný
Pod Velvarskou branou
Velvarská 136/1
274 01 Slaný

Telefon: 312 523 448
e-mail: ic@infoslany.cz

Letní otevírací doba
(duben - říjen)

Po - Pá
9.00 - 17.00
So, Ne, Svátky
9.00 - 16:30


Zimní otevírací doba:
(listopad – březen)

Po – Pá
9.00 - 16.00
So, Ne, svátek
Zavřeno
Doporučujeme
© 2007 Infocentrum Slaný

Filmové VARYace

Vložil: Kristýna 21.02.2018 - 11:57

Městské kino ve Slaném zařadí do své programové nabídky naprostý unikát. Filmy, které si získaly mezinárodní ohlas, avšak v České republice nemají svého distributora. Diváci je mohli zhlédnout na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, ale v jiných českých kinech k vidění nejsou.

V sobotu 10. března v 19:30 bude uveden francouzský thriller Korporace a 24. března v 19.30 h drama Představ si, oba filmy za běžné vstupné, 120 Kč. Vybrané filmy osobně doporučil na základě vlastního diváckého zážitku uvolněný člen rady města Pavel Bartoníček, který promítání v kině inicioval.
Český distribuční trh přináší každý týden do kin několik zahraničních i domácích snímků, není tedy reálné, aby se k divákovi dostaly všechny zajímavé tituly. Ve Slaném se proto rozhodli pro unikátní projekt. Oslovili zahraniční producenty několika snímků, které byly promítány na Mezinárodním filmovém festivalu a jejichž licence pro veřejné promítání v České republice žádný distributor nezakoupil. Zareagovali dva licencoři, francouzská Indie Sales a německá Beta Cinema Čeští překladatelé pak kinu poskytli titulky, které budou během projekcí promítány na podplátno.

Francouzský thriller Korporace se Céline Sallette a Lambertem Wilsonem v hlavních rolích pojednává o ambiciózní a nesmlouvané HR manažerce Emilii, jejíž život se změní v momentě, kdy je svědkem sebevraždy jednoho ze zaměstnanců. Vyšetřování případu se stane morální zkouškou ženy, jejíž kroky, ačkoli byly podmíněné bezmeznou pracovní oddaností, učinily nešťastným nejednoho pracovníka. Film soutěžil v Hlavní soutěži Karlovarského festivalu o Křišťálový glóbus.

Druhý snímek drama Představ si polského režiséra Andrzeje Jakimowskiho je zasazený do prostředí nevidomých lidí. Edward Hogg coby nevidomý učitel Ian přijíždí do renomované internátní školy zasvětit stejně handicapované studenty do umění prostorové orientace. Nekonformní výuka je brzy nadchne, touha poznat stále víc s sebou ale přináší i neradostná zjištění. Poetický snímek o nezměrné představivosti, která probouzí ze světa věčné tmy. Přednosti snímku ocenili jak diváci festivalu, tak i polští kritici řadou ocenění a nominací pro nejlepší film.

Vstupenky na oba filmy je možné zakoupit na pokladně Městského kina Slaný (denně 16-20 h), případně on-line na www.kultura.slansko.cz, kde mají návštěvníci také možnost získat více informací o filmech.

 (Tisková zpráva 15. 2. 2018).

Vytisknout Nahoru

Aktuality z regionu

20.03.
2018
Cyklohráček přijíždí do páté sezóny.
Oblíbený vlak Cyklohráček poprvé vyjede 24. března 2018. více »
12.03.
2018
Slavnostní zahájení turistické sezony 2018
Po stopách V. B. Třebízského více »
11.03.
2018
Dárek ze Slaného
keramická slánka s motivem města více »
07.03.
2018
Výprodej
nástěnný kalendář za pouhých 70 Kč více »
07.03.
2018
Turistická sezóna 2018
Pojďte s námi na vycházku i v roce 2018. více »