/images/a_03.gif
Infocentrum Slaný
Pro Občany - Typy na kulturu, sport a vše zajímavé. Tipy pro pestřejší každodenní život ve městě SLANÝ Pro turisty - Vše o městě SLANÝ, jeho historii, památkách i dnešní podobě. Tipy na výlety do okolí. O infocentru - Kdy a kde nás můžete ve Slaném navštívit. Co vše zajímavého si do nás můžete odnést.
Infocentrum Slaný

Informační server
města Slaný a regionu
Přemyslovské střední Čechy

Ilustace Jiřiny Lockerové z knihy Panovníci českých zemí - Nakladatelství Fragment
Sladký víkend ve Slaném Přehled akcí Fotogalerie Turistické cíle Ubytování Sbírka slánek Virtuální prohlídkaAnketa
Infocentrum Slaný na Facebooku
Info

Infocentrum Slaný
Pod Velvarskou branou
Velvarská 136/1
274 01 Slaný

Telefon: 312 523 448
e-mail: ic@infoslany.cz

Letní otevírací doba
(duben - říjen)

Po - Pá
9.00 - 17.00
So, Ne, Svátky
9.00 - 16:30


Zimní otevírací doba:
(listopad – březen)

Po – Pá
9.00 - 16.00
So, Ne, svátek
Zavřeno
Doporučujeme
© 2007 Infocentrum Slaný

Dřevomalby Tomáše Záborce

Vložil: Kristýna 02.08.2018 - 10:37

Se speciálně koncipovanou výstavou domovského výtvarníka Tomáše Záborce se můžete setkat v prostorách nemocnice ve Slaném od 1. 8. do 31.10. 2018. 

Tomáš Záborec, rodák ze Slaného, má na svém kontě již dobrou stovku realizovaných výstav. Jeho práce lze po celé ČR potkat stejně tak dobře na starobylých hradech, ve skanzenech či muzeích, jako v galeriích a ultra moderních prostorách. V posledních letech se zaměřuje i na to, aby jeho práce zprostředkovala zážitek přírodní tematiky rovněž tam, kde se lidé nacházejí ve zjitřené atmosféře, jsou ve stresu či mají nějaký handicap. I proto jeho díla dostávají postupně více interaktivní ráz, a jelikož jejich dřevěný poklad i důvěrně známá přírodní témata svádějí k bližšímu kontaktu, diváci se jich mohou i dotýkat. "Prostředí nemocnic má k letní pohodové atmosféře někdy daleko, a jsem rád, že vedle hradů a výletních cílů moje práce může mířit i do těchto méně tradičních míst," objasňuje své úmysly sám autor a dodává: "Po příležitostech v nemocnicích v Příbrami a Karlových Varech jsem nyní instaloval takovouto výstavu také doma - ve Slaném. Děkuji vedení nemocnice, panu řediteli MUDr. Štěpánu Votočkovi i hlavní sestře nemocnice, Mgr. Vlastě Fialové, a panu starostovi města Mgr. Martinu Hrabánkovi za to, že mě v těchto mých záměrech podpořili."

Pomohou dřevomalby zlepšit náladu pacientům i nemocničnímu personálu? Vítáte takto netradičně upravené prostředí v nemocnici? Každý Váš názor nemocnici i autora velmi zajímá, a za případné vyjádření v anketních možnostech přímo v nemocnici, či v kontaktech na autora předem děkujeme. Na výstavu jsou tedy Slaňáci i mimoslánští srdečně zváni.

 

Vytisknout Nahoru

Aktuality z regionu

11.09.
2018
Razítková pohlednice
Orazítkuj a pošli! více »
11.09.
2018
Anketa Informační centrum roku 2018
Soutěž popularity turistických informačních center je ukončena. více »
04.09.
2018
Nová turistická vizitka
Turistická vizitka Božího hrobu ve Slaném. více »
04.09.
2018
Novinky v infocentru.
Tentokrát něco pro děti... více »
04.09.
2018
Ukončení provozu plovárny.
Letošní provoz plovárny ve Slaném je ukončen. více »